A te parfümöd meddig illatozik?

Egyeseknek különleges a pillanat, amikor a gyönyörű üvegcsét a kezükbe veszik és fújnak kettőt belőle, majd újra visszazárják. Mások spriccelnek kettőt a levegőbe : "Pfft, pfft" a kedvenc illatukból és alászaladnak.
Egy vacsorára megyünk, egy randira vagy egy baráti összejövetelre? Mindannyian azt kívánjuk, hogy bárcsak lenne egy olyan illat , ami igazán kihangsúlyozza a személyiségünket és egyúttal sokáig is tart. Egy parfümnek a csomagolásáról kezdve egészen a benne lévő illatig magával kell ragadnia minket, de azért természetesen a tartalom a legfontosabb. Az illatunk láthatatlan mégis minket jellemez. Most mutatunk pár trükköt, amivel tartósabbá tehetjük a parfümöt.
Dörzsöljem? Inkább ne!
A jó hírünk az, hogy a kedvenc illatunkat oda fújhatjuk, ahová csak szeretnénk. A csuklónkra, a nyakunkra, a fülek mögé, a hajunkba vagy akár a ruhánkra is. Persze elgondolkozunk, hol lesz a legtartósabb a kedvenc parfümünk? A legfontosabb szabály a befújt bőrfelületeket ne dörzsöljük, mert a dörzsölés hatására a a testünk felmelegszik és ez gyengíti a parfüm úgynevezett fejillatát, ami először érvényesül a viseléskor. Nincsenek kőbevésett szabályok arra, hogy hány fújás szükséges és arra sem, hogy ki milyen illatot szeret. Vannak, akik a könnyedebb illatokat részesítik előnyben, mások szeretik, ha illatuk nyomot hagy utánuk.
Ma inkább egy fás illat?
Előfordulhat, hogy a virágos és friss illatok hamarabb elillannak. Ezzel szemben a keleties vagy fás illatok sokkal tovább tartanak. Ez persze nem azt jelenti, hogy ne használjunk könnyed illatú parfümöket, de ha egy különleges alkalomra készülünk, ahol sokáig szeretnénk illatozni, akkor érdemes egy fás illatot választanunk. Azt is figyelembe kell vennünk, hogy minden embernek megvan a saját, természetes illata, ami összefüggésben van a bőrtípussal, a korral, az étkezési szokásokkal és az életmóddal is. Az egyes parfümök illatanyagai különbözően reagálnak. Ne csüggedjünk, ha egy illat nem olyan finom rajtunk, mint máson. Örüljünk, hogy nekünk is van egyedi, saját illatunk.
A kulcsszó: előkészítés!
A legjobb, ha illatmentes testápolóval kenjük be magunkat, mielőtt parfümöt használunk. Itt két legyet ütünk egy csapásra! Ápoljuk a bőrünket és növeljük az illat tartósságát a bőrünkön! Egy zsírosabb és nedvesebb bőr jobban magába zárja az illatjegyeket, mint egy száraz.
Parfüm a szekrényben?
Hogy kedvenc parfümje minél tovább tartson, tartsa száraz, sötét helyen, szobahőmérsékleten, de inkább hidegben, mint melegben. Aki nem szeretné a csinos kis üvegcséket egy sötét szekrénybe rejteni, annak a hálószoba is jó megoldás lehet. Mindenekelőtt a legfontosabb, hogy a parfümös üveget mindig zárjuk le, hogy az illat ne párologjon el!