A tökéletes mosogatás titka - Amit mindig is tudni akartunk róla
Milyen eszközökre van szükség?
Az alapfelszereléshez elengedhetetlen a mosogatószer, a rongy, a szivacs és a kefe. Ha szeretnénk a vízzel spórolni, ne töltsük tele az egész mosogatót, hanem használjunk kis mosogatótálat. A törölgetést pedig elhagyhatjuk, ha van csepegtetőkosarunk és tiszta konyharuhánk.
Mikor kell a kefe, és mikor a szivacs?
A szivacs az érzékeny felületek tisztításához szükséges. Az acél- és alumíniumedények makacs lerakódásainak eltávolításához azonban válasszunk olyat, amelynek az egyik oldala érdesebb felületű. Kefére csak akkor van szükség, ha szűk nyakú üveget, vázát vagy poharat szeretnénk kitisztítani.
Hogyan készítsük elő az edényeket?
A serpenyőkből először is távolítsuk el a zsíros ételmaradékokat egy konyhai papírtörlő segítségével, majd dobjuk ki a szemetesbe. Ha az edényben makacs lerakódások vannak, akkor azt ajánlatos előbb mosogatószeres vízbe beáztatni, mert utána könnyebben és gyorsabban tudunk mosogatni.

Mennyi mosogatószerre van szükség?
Olvassuk el a gyártó ajánlását az adagolásra vonatkozóan. Ha szeretnénk egy kicsit spórolósan bánni vele, figyeljünk a vízre is, ugyanis a kemény több mosogatószert kíván. A víz keménységének mértékét a vízügyi hatóságoknál tudhatjuk meg, de a beméréshez vásárolhatunk tesztcsíkot is.
Milyen a helyes technika?
Engedjünk a mosogatóba meleg vizet, és csak utána tegyük bele a mosogatószert, mert így kevesebb hab képződik, és könnyebb lesz az edényeket eltörölgetni. Először a kevésbé szennyes poharakat, porcelánt és evőeszközöket mossuk el, és csak utána az edényeket és serpenyőket. Így tovább tudjuk használni a mosogatószeres vizet.
Hogyan tisztítsuk a mosogatóeszközöket?
A mosogatórongyokat és szivacsokat kéthetente ajánlatos mosógépben, 60 fokon kimosni. A kefét pedig egyszerűen betehetjük a mosogatógépbe.

Milyen gyakran kell cserélni a mosogatószivacsot?
Ebben a kérdésben hagyatkozhatunk az orrunkra. Ha a rongynak vagy szivacsnak kellemetlen a szaga, mossuk ki vagy cseréljük le egy újra. A szivacsok ugyan kicsit furcsán néznek ki a mosás után, de akár nyolcszor is betehetjük őket a mosógépbe. A rongyokat pedig nyugodtan moshatjuk főzőmosással, a többi ruhával együtt.
Feltétlenül szükség van a törölgetésre?
Ha van csepegtető tálcánk, akkor nem. Tegyük rá az edényeket és tányérokat függőlegesen, az evőeszközöket pedig a markolatukkal lefelé. A poharakat állítsuk egy tiszta konyharuhára a nyitott felükkel lefelé.
Mindegyik evőeszközt betehetjük a mosogatógépbe?
Vásárláskor nézzük meg, hogy rajtuk van-e a jelzés, amely megengedi a mosogatógép használatát. A nemesacélból készült evőeszköz elvileg akár ezer mosogatást is kibír bármiféle károsodás nélkül. Az ezüst evőeszközöket, hámozó- és zöldségszeletelő késeket azonban jobb kézzel mosogatni.